Kokkuvõte avatud tunnist “Sibula istutamine. Kokkuvõte otsesest õppetegevusest “Sibula istutamine” (keskrühm) Tund koos lastega sibula istutamisega


Tunni kokkuvõte ettevalmistusrühmale “Sibulate istutamine”
Eesmärk: kinnistada laste teadmisi sibula omadustest; õpetada sibulaid mulda ja vette istutama.
Ülesanded:

Hariduslik:
1. Selgitage laste teadmisi selle kohta, millistest taimedest saab kasvatada. 2. Täpsustage laste teadmisi sibulale iseloomulike tunnuste kohta. 3. Treenige lapsi sibulate istutamiseks õigetes võtetes.
Hariduslik:
1. Arendada vaimseid protsesse. 2. Arendada ja säilitada tunnetustegevuses aktiivsust, algatusvõimet ja iseseisvust.
Hariduslik:
1. Kasvatage soovi oma kätega kasvatatud sibulate eest hoolitseda.
Materjal
Kabiin: pirnid, maa, vesi.
Varustus
: kastid sibula istutamiseks, 20-25 cm pulgad, kastekannud, luup.
Eeltöö
: sibula uurimine, õpetaja jutt sibula raviomadustest.
Eksperimenteerimistunni käik:
Õpetaja küsib mõistatuse: Naine istub voodites, laigud, kes vaatab, see nutab (laste vastused). Kasvataja: Meil ​​on laual salvrätikuga kaetud taldrik. Kas soovite näha, mis seal on? - Jah.
Kasvataja: Siis teeme selle lahti. Kuid enne töö alustamist peame meeles pidama ohutuseeskirju: 1. Ärge pange sibulat ja mulda suhu. 2. Ära pane määrdunud sõrmi suhu ega hõõru nendega silmi. Kasvataja: Võtke sibul oma kätesse. Ütle mulle, mis värvi on sibul? (Laste vastused) – Mis kujuga see on? (Laste vastused) - Puudutage seda sõrmega ja öelge: kas sibul on kõva või pehme? (Laste vastused) - Nüüd lõikan sibula, nuusutan sibulat. Kuidas see lõhnab? (Laste vastused) – Miks sa nutad? (Laste vastused) – Jah, sibul kipitab silmi ja ajab kõik nutma. Kes tahab end sibulaga hellitada? Kuidas sibul maitseb? Lapsed: Sibul on mõru, aga väga tervislik, sisaldab palju vitamiine. - Mis te arvate, mis juhtub sibulaga, kui istutate selle vette või mulda? (Laste vastused) Õpetaja näitab idandatud sibulat. - Kas soovite proovida end aednikuna ja kasvatada rohelist sibulat? Lõppude lõpuks sisaldab see ka palju vitamiine. Lapsed: Jah! Koolitaja: Proovime sibulat vette istutada. Kuid kõigepealt peame kindlaks määrama, kus on vööri ülaosa. Võtke suurendusklaas pihku ja vaadake hoolikalt sibulat. Proovige kindlaks teha, kust roheline sibul kasvab? Lapsed: Sibulal on pealmine, siin kasvab roheline sibul. (Meeleavaldus) Kasvataja: Aga sibula põhi on põhi. (Show) Ütleme koos:
"Dontse"
. (Lapsed kordavad) Uurige põhja luubiga. Mida sa näed?
- Väikesed juured. Koolitaja: Sibulad tuleb istutada alt alla. Istutame ühe sibula veepurki. Õpetaja palub ühel lapsel vett tuua ja teisel kastekann veega. - Vaata, ma kallan kastekannu purki vett. Nüüd peame sibulad istutama. Tuletage mulle meelde, kuidas sibulat istutada. (Laste vastused) Näita, kus on sibula põhi? (Lapsed näitavad) Õpetaja kutsub ühte lastest sibulat istutama. (Laps istutab sibulat) Nüüd puhkame natuke ja teeme kehalist harjutust:
Hommikul aias vaadake peenart (kallutage edasi-tagasi).

Roheline sibul teeb harjutusi tuule käes (üles tõmbamine).

Kaalikas ja redis seisid trennis (paigal kõndides) reas.

Seal vaatavad lehed üles (tõstke käed üles, plaksutage).

Siin - kummarduge madalale (istuge maha).
Kasvataja: Kas soovite, et meie rühmas kasvaks roheline sibul? (Laste vastused). Istutame selle? - Mida on vaja taime istutamiseks? (Laste vastused.) Jah, vaja on maad, vett ja midagi, kuhu istutada. Toome selle kõik. (Lapsed toovad tassid, spaatlid ja õpetaja toob vaagna veega). - Mida peaksite tegema, et mitte end määrida ja laudu mitte määrida? (laste vastused). - Just, kata laud õliriidega. (Õpetaja katab lauad õliriidega.) Kasvataja: Mida tuleks teie arvates kohe alguses teha? (Laste vastused). Kasvataja: Jah, valage maa kasti. Kui palju mulda peaksin valama? (Õpetaja demonstreerib, lapsed valavad mulda tassidesse.) - Kuidas sibulat õigesti istutada, milline osa tuleks mulda istutada? Põhi, kus on juured.
Kasvataja: Poisid, tehke maasse auk. Nüüd istuta sibul nii, et selle ülemine osa ulatuks maapinnast välja. Mõelge, mida on vaja veel teha (laste vastused). Peate sibulaid õigesti kastma. Mõelge nüüd sellele, millised tingimused on sibulate kasvamiseks vajalikud? (laste vastused). Tõepoolest – valgus, soojus ja vesi. Nüüd paneme sibula aknale, et see kiiremini idaneks. Koolitaja: Poisid, ma soovitan teil visandada istutatud sibulad. Ja kui sibul tärkab, siis visandame selle koos tärganud sulgedega. Õppetunni kokkuvõte: mida me käsitlesime? (Sibul) Mis kujuga sibul on? (Ümar, ovaalne) Mis see on: kõva või pehme? (Kõva) Kuidas sibul maitseb? (Gorki) Kuidas sibulat õigesti istutada? (Alt alla) Millised tingimused on vajalikud haljastuse kasvamiseks? (Vesi) Lapsed jälgivad sibula kasvu ja salvestavad tulemused albumisse.

Loomine koos lastega rühmas

köögiviljaaed

Meie peamine aednik.

Me sööme oma saaki.

Vanema rühma kognitiivse arengu õppetunni kokkuvõte "Sibulate istutamine"

Sihtmärk : õpetage lapsi seadma eesmärki, valmistama ette tööriistu, töökohta ja koristama enda järelt.

Ülesanded:

Kinnitada laste teadmisi sibula ehitusest ja taimede kasvuks vajalikest tingimustest;

Arendada laste kõnet, aktiveerida sõnavara, juur, sibul, taim, süvendid, terminid, suled;

Kasvatage soovi saavutada tulemusi ja osaleda ühises asjas.

Eeltöö: pirni uurimine; õpetaja jutt sibula raviomadustest.

Materjalid: sibulad, karp mulda, topsid, spaatlid, kastekannud, pulgad pikkusega 25 cm.

Tunni käik:

Sissejuhatav vestlus:

Õpetaja küsib mõistatuse: "Vanaisa istub, saja kasukaga, kes ta lahti riietab, valab pisaraid." (sibul)

Koolitaja: Miks nad ütlevad: "Sibul põhjustab seitset haigust"?

(Laste vastused.)

Koolitaja: Jah, sibul aitab inimesi tervendada.

Mida tuleks teie arvates rohelise sibula saamiseks teha? (Sibulasulgede näitamine, Laste vastused).

Koolitaja: Selliste sulgede saamiseks peate sibulaid idanema. Koolitaja: Mida on vaja taime kasvamiseks? (Laste vastused.)

See on õige, vajate: vett, valgust, soojust.

Fizminutka:

Hommikul aias vaadake peenart (kallutage edasi-tagasi).

Roheline sibul teeb harjutusi tuule käes (üles tõmbamine).

Kaalikas ja redis seisid trennis (paigal kõndides) reas.

Seal vaatavad lehed üles (tõstke käed üles, plaksutage).

Siin - kummarduge madalale (istuge maha).

Sibulate istutamine.

Kasvataja: Kas soovite, et meie rühmas kasvaks roheline sibul? (Laste vastused).

Paneme ta vangi?

Mida on vaja taime istutamiseks? (Laste vastused.) Jah, vaja on maad, vett ja midagi, kuhu istutada. Toome selle kõik. (Lapsed toovad tassid, spaatlid ja õpetaja toob vaagna veega).

Ja selleks, et mitte end määrida ja laudu mitte määrida, mida peaksite tegema? (laste vastused).

Täpselt nii, pane lauad, pane põlled ette.

(Lapsed panevad põlled ette, õpetaja katab lauad õliriidega.)

Koolitaja: Mida tuleks teie arvates kohe alguses teha?

(Laste vastused).

Kasvataja: Jah, valage maa tassidesse. Kui palju mulda peaksin valama?

(Õpetaja demonstreerib; lapsed valavad mulda tassidesse.)

Kuidas sibulat õigesti istutada, milline osa tuleks istutada maasse? Põhi, kus on juured.

Kasvataja: Poisid, tehke maasse auk. Nüüd istuta sibul nii, et selle ülemine osa ulatuks maapinnast välja. Mõelge, mida on vaja veel teha (laste vastused). Peate sibulaid õigesti kastma.

Mõelge nüüd sellele, millised tingimused on sibulate kasvamiseks vajalikud? (laste vastused). Tõepoolest – valgus, soojus ja vesi. Nüüd paneme sibula aknale, et see kiiremini idaneks.

Koolitaja: Poisid, ma soovitan teil visandada istutatud sibulad. Ja kui sibul tärkab, siis visandame selle koos tärganud sulgedega.

VALLAEELARVE EELKOOLNE KASUTUSASUTUS LASTEAED nr 1"Teremok"

Abstraktne

"Sibulate istutamine"

Õpetaja Drach M.G.

Kulunda 2015

Teema: "Sibula istutamine"

Sihtmärk: täiskasvanute ja laste ühiste tunnetus- ja uurimistegevuste korraldamine.

Ülesanded:

Tutvustada sibula ehitust ja taimekasvuks vajalikke tingimusi; - õpetada lastele erinevaid sibullillede istutamise viise;

 kinnistada teadmisi eseme värvist, kujust ning osata määrata selle omaduste järgi; - arendada oskust töötada meeskonnas;

Sisestage tööarmastust

Varustus: sibulad, topsid mullaga, veega; kastekann, pabersalvrätikud kätele, õliriie, korv, õppevahend “Köögiviljad”.

1. Organisatsioonimoment.

Koolitaja: (Lapsed seisavad käest kinni hoides ringis)

Lumel on kaldus varjud.

Kevadpäev on selginenud.

Tervitused, sõbrad

Mul on hea meel teid kõiki näha

(Lapsed ütlevad tere ja istuvad ringis põrandal)

2. Põhiosa.

Koolitaja:- Lapsed, ma tõin teile täna võlukoti. Oh, kuhu ta läks? Ma vist kaotasin selle. Aidake mul teda leida. See on keskmise suurusega ja punase värvusega.

    Mäng "Leia kott" »

(lapsed otsivad kotti rühmaruumist)

Aitäh, kutid. See pole lihtne kott, sellesse on peidetud muinasjutt

    S. Mihhalkovi luuletuse “Köögiviljad” lugemine

(õpetaja loeb muinasjuttu ja paneb magnettahvlile köögiviljade kujutised)

Perenaine tuli ühel päeval turult, Perenaine tõi turult koju: Kartulid kapsas, porgandid, Herned, Petersell ja peet. Oh!...

Siin alustasid köögiviljad laual tüli -Kes on maa peal parem, maitsvam ja vajalikum: Kartul? Kapsas? Porgand? Herned? Petersell või peet? Oh!...

Vahepeal võttis perenaine noaJa selle noaga hakkas ta hakkima: Kartulid kapsas, porgandid, Herned, Petersell ja peet. Oh!...

Kaanega kaetud, umbses potisKeedetud, keevas vees keedetud: kartul, kapsas, Porgand, Herned, Petersell ja peet. Oh!... Ja köögiviljasupp osutus mitte halvaks!

Poisid, millest perenaine köögiviljasupi tegi?

Kuidas nimetada ühe sõnaga kapsast, porgandit, kartulit? (köögiviljad)

Poisid, aga mulle tundub, et perenaine unustas sellesse supi sisse panna ühe väga olulise juurvilja. Kumba sa arvad?

(Kui lastel on raske vastata, küsib õpetaja mõistatuse - Vanaisa istub, sada kasukasse riietatud. Kes ta lahti riietab, valab pisaraid (Luk)). Õpetaja võtab välja sibulakorvi ja ulatab lastele sibula.

    Vibu vaadates

Kasvataja: - Ütle mulle, mis värvi on sibul?

Puudutage seda sõrmega ja öelge: kas sibul on kõva või pehme?

Nüüd hakkan sibulat tükeldama. Kuidas ta lõhnab? (karm, ebameeldiv)

Kes on julge ja oskab sibulat maitsta? Kuidas sibul maitseb? (mõru)

Jah, kutid, sibul on kibe, kuid see on väga tervislik. See sisaldab palju vitamiine. Sibul ravib nohu. Seda kasutatakse suppide, salatite ja muude roogade valmistamiseks. Ja kui istutate sibula, kasvavad sellest rohelised lehed. Rohelised sibulad. Kas soovite sibulat istutada?

    Sibulate istutamine

(Lapsed tulevad õliriidega kaetud laua taha. Laual kastekann veega, mullakott, labidad, plastnõu)

Kasvataja: - Poisid, vaadake hoolikalt lauda ja öelge, mida me sibulate istutamiseks vajame? (õpetaja abiga valavad lapsed maa välja)

Poisid, vibul on ülemine ja alumine osa. Mis te arvate, kus sibulast rohelised lehed kasvavad?

Kuid sibula põhja nimetatakse põhjaks, sellest tulevad juured välja. Näidake mulle oma pirnide põhja. Hästi tehtud. Istutage sibul maasse, alt alla.

Mida on vaja nüüd teha? (vesi sibulat.)

Lapsed sibulat kastmas

Olete oma sibulad mulda istutanud. Kas arvate, et sibulat on võimalik kasvatada ilma mullata? ( Õpetaja ütleb, et sibul võib kasvada ka ilma mullata. Kodus saate sibulat vette istutada ja rohelisi võrseid saada).

Sibulate kiireks idanemiseks on vaja valgust ja soojust. Kas meie rühmas on selline koht olemas? Kus see on? (aknalaual)

3. Lõpuosa.

Koolitaja: - Poisid, meie perenaine on väga rahul ja pakub mängimist. Kas soovite Köögiviljade mängu mängida?

    Mäng "Köögiviljad"

Üks õhtu aias (lapsed kõnnivad ringis,

Kaalikas, peet, redis, sibul kätest hoidma)

Otsustasime peitust mängida

Kõigepealt aga seisime ringis.

Seal on selgelt arvutatud: (peata, loe)

Üks kaks kolm neli viis.

Parem peita, peita sügavamale, (kükid)

No mine vaata!

(Juht otsib lapsi ja arvab, kelle leidis.)

Eesmärgid: Kinnitada laste teadmisi sibula omadustest; õpetada sibulaid mulda ja vette istutama.

Ülesanded:

Hariduslik:

  1. Selgitage laste teadmisi selle kohta, millistest taimedest saab kasvatada.
  2. Täpsustage laste teadmisi sibulale iseloomulike tunnuste kohta
  3. Harjutage lapsi sibulate istutamise õigetes tehnikates.

Hariduslik:

  1. Arendada vaimseid protsesse.
  2. Arendada ja säilitada aktiivsust, algatusvõimet ja iseseisvust

kognitiivne tegevus.

Hariduslik:

1. Kasvatage soovi oma kätega kasvatatud sibulate eest hoolitseda.

Materjal: pirnid, maa, vesi.

Varustus: ühekordsed tassid, 20-25 cm pulgad, majoneesipurk, kastekann, luup, kangelane "Miks" .

Eksperimenteerimistunni käik:

Õpetaja küsib mõistatuse.

Vanaisa istub, sada kasukat seljas,
Kes ta lahti riietab?
Ta valab pisaraid.
- Sibul.

Kasvataja: Teie laual on taldrikud, mis on kaetud salvrätikuga. Kas soovite näha, mis seal on?

Kasvataja: Siis teeme selle lahti. Kuid enne töö alustamist peame meeles pidama ohutuseeskirju:

  1. Ärge pange sibulat ja mulda suhu.
  2. Ärge pistke määrdunud sõrmi suhu ega hõõru nendega silmi.

Kasvataja: Võtke sibul oma kätesse. Ütle mulle, mis värvi on sibul? (Laste vastused)

Mis kujuga on tegemist? (Laste vastused)

Puudutage seda sõrmega ja öelge: kas sibul on kõva või pehme? (Laste vastused)

Nüüd lõikan sibula, lõhnan sibulat. Kuidas see lõhnab? (Laste vastused)

Miks sa nutad? (Laste vastused)

Jah, sibul kipitab silmi ja ajab kõik nutma. Kes tahab end sibulaga hellitada? Kuidas sibul maitseb?

Lapsed: Sibul on mõru, aga väga tervislik, sisaldab palju vitamiine.

Mis teie arvates juhtub sibulaga, kui istutate need vette või mulda? (Laste vastused)

Õpetaja näitab idandatud sibulat.

Kas soovite proovida end aednikuna ja kasvatada rohelist sibulat? Lõppude lõpuks sisaldab see ka palju vitamiine.

Koolitaja: Proovime sibulat vette istutada. Kuid kõigepealt peame kindlaks määrama, kus on vööri ülaosa. Võtke suurendusklaas pihku ja vaadake hoolikalt sibulat. Proovige kindlaks teha, kust roheline sibul kasvab?

Lapsed: Sibulal on pealmine, siin kasvab roheline sibul. (Näita)

Kasvataja: Aga sibula põhi on põhi. (Näita)Ütleme koos: "Dontse" . (Lapsed kordavad) Uurige põhja luubiga. Mida sa näed?

Väikesed juured.

Koolitaja: Sibulad tuleb istutada alt alla. Istutame ühe sibula veepurki.

Õpetaja palub ühel lapsel vett tuua ja teisel kastekann veega.

Vaata, ma kallan kastekannu purki vett. Nüüd peame sibulad istutama. Tuletage mulle meelde, kuidas sibulat istutada. (Laste vastused) Näita mulle, kus on vööri põhi? (lastesaade)

Õpetaja kutsub ühte lastest sibulaid istutama. (Laps istutab sibulat)

Nüüd lõõgastume veidi ja mängime mängu "Kasva, kasvata väikest sibulat"

Sinust saab sibul ja ma istutan sibula maasse, alt alla. Kõik istusid maha. Nüüd võtan kastekannu ja kallan vett sibulatele peale. Sibul hakkab kasvama ja ilmuvad rohelised lehed. Rohelised sibulad muutuvad suureks ja suureks. Nii et meie roheline sibul on kasvanud. (Lapsed tõusevad)

Uksele koputatakse. Õpetaja toob kangelase sisse "Miks miks" ja küsib tema nimel, millega lapsed tegelevad. (Laste vastused)

Siis ütleb õpetaja kangelase nimel, et ta teab teist võimalust sibulate istutamiseks (maha).

Kas soovite selle meetodiga tutvuda?

Tulge lauda. Võtke klaas, kulbid ja täitke klaas mullaga. Nüüd võtke sibul oma kätesse. Otsige üles sibula põhi. Sibul tuleks istutada alt alla. Tehke pulkade abil maasse süvend, asetage sibul sellesse, alt alla, ja suruge muld tihedalt ümber sibula.

Õpetaja kiidab koos kangelasega lapsi tehtud töö eest.

Koolitaja: Mida tuleks teie arvates teha, et roheline sibul hakkaks kasvama?

Õige. Võtke kastekann ja kastke seda hoolikalt. Ärge valage liiga palju vett.

Õpetaja ütleb kangelase nimel: "Hästi tehtud! Te kõik tegite sibulate istutamisega head tööd. Noh, ma pean minema, hüvasti, lapsed." .

Kasvataja: Paneme sibula aknalauale ja jälgime, kus kasvab sibul kiiremini vees või maa sees? Paneme kangid sibulaga klaasidesse ja kui sibul on pulgaga sama kõrge, saab selle lõunaks ära lõigata.

Õppetunni kokkuvõte.

Mida me vaatasime? (sibul)
Mis kujuga pirn on? (Ümar, ovaalne)
Mis see on: kõva või pehme? (Tahke)
Kuidas sibul maitseb? (Mõru)

Kuidas sibulat õigesti istutada? (alt alla)

Milliseid tingimusi on vaja roheluse kasvamiseks? (Vesi)

Lapsed jälgivad sibula kasvu ja salvestavad tulemused albumisse.

Svetlana Tuzova
Avatud tunni “Sibulate istutamine” kokkuvõte

Sihtmärk: Reeglite ja tehnikatega tutvumine istutamine.

Ülesanded:

1. Loo huvi kasvamise vastu Luke.

2. Täpsustage teadmisi sibulate iseloomulike tunnuste kohta (ümmargune või piklik, kas on põhi ja ülaosa, värv, kaalud)

3. Selgitage laste teadmisi selle kohta, millistest taimedest saab kasvatada (seemnetest, sibulatest)

4. Õpetage ise sibulat istutama.

Varustus: tassid jaoks sibulate istutamine, pulgad, kastekannud, muld, sibulaseemned ja väikesed pead Luke.

Tunni käik:

Tere, poisid, ma tahan teile täna pakkuda teha midagi väga huvitavat. Oh, keegi koputas meie uksele. Sa kuulsid? (jah) Kes see võiks olla? Lähme vaatama! Vaatame ukse taha! Vau, meil on siin pakk! Kas olete huvitatud? (jah). Vaatame seda! Noh avatud!

Ma võtan välja palju väikesi sibulaid. Poisid, mis see on? (Laste vastused)

Miks me seda kõike vajame? Ja mida peaksite sellega tegema? Vaata, siin on kiri! (Lugemine kiri: Professor Ogorod palub meil teda aidata istuta see sibul. Kas aitame? Kuid me ei istuta seda siia, vaid maagilisele lagendikule. Ja me läheme sinna vaibale – lennukile. Kas lendame? (jah) No lähme siis! Kõnnime oma vaibale – lennukile. Ja nii, et meie sõrmed hoiaksid üksteist tihedalt, venitame need (teatakse sõrmede võimlemist).

«Nad tulid suurele varbale külla otse majja

Indeks ja keskmine, rõngasteta ja viimane,

Väike Väike Sõrm ise koputas lävele.

Koos on nad sõbrad, nad ei saa üksteiseta elada. (korda kaks korda).

Hämmastav. Ja nüüd hoidsime käest kõvasti kinni, sulgesime silmad ja kujutasime ette, et lendame kõrgelt, kõrgelt! Meie all hõljuvad linnad ja külad, metsad ja põllud. Puhub tugev tuul (lapsed jäljendavad kõikuvaid puid, järsku hakkab vihma sadama (tõstke käed üles, peitke vihma eest). Ja nüüd me maandume. Haarasime käepidemetest tagasi ja maandusime (põlved kergelt kõverdatud, hoides tasakaalu, et mitte kukkuda, (sel ajal kui lapsed lennukivaibal lendavad, korraldan kogu varustuse lauale maandudes). Meie silmade avamine.

Nad on laual: tassid jaoks maandumised, igaühel muld kotis, kastekann, kindla märgiga pulgad (süvendamiseks, kasta.

Ossa! Vaata vaid, mis siin on!

Mida sa selle köögivilja kohta tead? (Laste vastused)

Poisid, mida te arvate, kuidas see võimalik on? istutada sibulat? (Laste vastused). (Seemned ja sibulad, millel on näha seemned Luke) .

Vaata hoolega, milliseid tuttavaid objekte sa näed? Milleks neid vaja on? (Laste vastused).

Võtke tassid pihku, nendesse roogadesse istutame oma sibulad. Mis te arvate, mis sellel klaasil viga on? (Laste vastused)

Õige! Selles on augud. Mis sa arvad, milleks need augud on? (Laste vastused) Just nii, et liigne niiskus ära voolaks.

Miks me vajame vett? (Laste vastused).

Aga vaata, seal on selline huvitav märgiga pulk, mis sa arvad, milleks see mõeldud on? (Laste vastused). See on õige, tehke maasse auk.

Oh, poisid, kas olete ilmselt väsinud? Lõõgastume natuke! Tule minu juurde, teeme sinuga soojenduse.

Lagendikul kasvas kõrge lill (lapsed tõstavad käed)

Hommikul avas ta kroonlehed

Ilu ja toitumine kõikidele kroonlehtedele

Koos annavad nad juured maa alla. (Korda füüsilisi harjutusi min 2-3 korda).

(Lapsed istuvad laudades)

Noh, nüüd istutame oma sibulad rohelusse. Vaadake, kas teie sibulatel on juured? (Ei). Seetõttu istutame selle poolringikujulise küljega maasse ja saba on peal. Meie sibul annab juured maasse.

Räägin kõik toimingud läbi ja teen neid koos lastega samal ajal.

Võtame igaüks klaasi ja paneme ettevaatlikult kotist mulla välja. Meil on laual värvilise otsaga pulgad, mille võtame paremasse kätte ja teeme kahes kohas, mis pole servast kaugel, süvendid. Vaata mind niimoodi. ma näitan sulle. Pistame tiku märgi juures maasse, sest sibulat ei saa sügavale istutada. Teeme augu nii, et sibul oleks maapinnast veidi näha, istutame maha, seejärel surume sõrmedega muld tihedalt ümber sibula. (Küsige ühelt või kahelt lapselt, kuidas nad sibulat istutaks).

Poisid, mida tuleb teha, et sibul kiiresti kasvaks. (Vesi.)

See on õige, peate seda kastma. Kuhu on kõige parem sibulat panna?

Lapsed: Aknal. Valguse poole.

Poisid, miks vajab sibul valgust? (Laste vastused)

Vaata, ma olen sibul istutatud paar päeva tagasi on sellel juba rohelised nooled, saab süüa. Kastate ka oma sibulaid ja need kasvavad.

Seal oli vihane vanamees

On saanud roheline sibul

Selles on palju vitamiine

Ootame teda lõunaks.

Kutsume kõik külalised õhtusöögile

Ja me kostitame teid rohelise sibulaga.

Igaüks lõpetab oma töö. Kas kõik on oma sibulat kastnud?

Poisid, millist vett on kõige parem taimede kastmiseks? (kraanist külm või soe, mis jääb tuppa seisma) Miks sa nii arvad?

Miks me vajame tassi auku?

Kui sügavale sibulad istutate?

Mis sa arvad, milline sibul kasvab kiiremini, kas päikese käes või laua all? Miks?

No see on kõik maandumine lõpetatud? Hästi tehtud! Siin on teile mõned niisked salvrätikud, kuivatage käed. Gruppi tulles peske kindlasti käsi seebiga. Hästi tehtud poisid, see on meie jaoks klass on läbi. Tänan kõiki tähelepanu eest.

Teemakohased väljaanded:

Tunni kokkuvõte “Sibul – seitsmest vaevusest. sibula istutamine" Teema: “Sibul – seitsmest vaevusest. Sibulat istutada." Programmi sisu: Kinnitage lastega juurviljade – looduslike vitamiinide põhimõisteid.

GCD “Sibulate istutamine” kokkuvõte Vanuserühm: vanem GCD teema: "Sibulate istutamine". Hariduse ja arengu suund (haridusvaldkond): kognitiivne areng.

Õppetegevuse "Sibulate istutamine" kokkuvõte haridusvaldkonnas "kognitiivne areng" Laps ja maailm meie ümber. Ülesanded: - Laiendage ideid.

Vanema segaealise rühma õppetegevuste kokkuvõte teemal "Sibulate istutamine" Eesmärgid: Kognitiivne: kinnistada laste teadmisi sibula ehitusest.

Tunni teema on "Sibula istutamine". Eesmärgid: - selgitada laste arusaama sibulatest ja sibulatest. - arendada lastes sibulate (juurte) istutamise oskusi.


Üles